top of page
Szukaj

Jakie łóżeczko dla niemowlaka?

Odpowiedź jest prosta, przede wszystkim bezpieczne, wykonane z naturalnych materiałów, spełniające normy bezpieczeństwa PN-EN 716-1 (2019).


Najlepszym wyborem są łóżeczka z drewna bukowego, łóżeczka z miękkiego drewna jakiego jak sosna, łatwiej się wyginają i mogą pozostawiać ślady po ząbkowaniu maluszka.


Najpopularniejszy na rynku wymiar to 120 x 60cm, najbardziej popularny kolor łóżeczka to biały. Takie łóżeczko pasuje do większości wnętrz. Na rynku są dostępne łóżeczka w wersji z dodatkową szufladą, jednak większość z rodziców którzy zdecydowali się na taki wariant zgłaszają że żałują, ponieważ szuflada do dodatkowe siedlisko kurzu, utrzymanie czystości pod łóżeczkiem staje się trudno, a wysuwanie szuflady kiedy maluszek śpi może go po prostu wybudzić. Kolejny raz sprawdza się podejście im prostsze tym lepsze.O jakości i bezpieczeństwie snu dziecka decyduje nie tylko wybór samego łóżeczka (zawsz zgodnego z normami bezpieczeństwa) ale jakość materaca który umieścimy w łóżeczku. Materac powinien być twardy i oddychający.
Warto rozważyć gotowy zestaw łóżeczko z materacem. Kupując taki zestaw należy zwrócić szczególną uwagę na jakość materaca, sprzedawcy często chcąc obniżyć cenę takiego zestawu umieszczają najtańszy, najniższej jakości materac, a przecież na tym materacu nasze dziecko spędzi około 16-18 godzin na dobę w pierwszym roku życia.


Pamiętaj! Sercem każdego łóżeczka jest materac. Lepiej wybrać tańsze łóżeczko z lepszej jakości materac, niż odwrotnie.


Funkcje łóżeczka na jakie warto zwrócić uwagę

  • regulacja poziomów dna łóżeczka, to ważne dla wygody rodziców

  • wyjmowane 3 szczebelki - maluszek może samodzielnie wychodzić z łóżeczka kiedy podrośnie

  • odkręcenie jednego z boku - zamienia łóżeczka na taki mini tapczanikW ofercie Natulino dostępne są:

  • łóżeczka bukowe 120 x 60 cm, także w zestawie z oddychającymi materacami Natulino z kolekcji DREAM and PURE AIR

  • łóżeczka wolnostojące dostawne Natulino SO SAFE

  • gotowe zestawy: łóżeczko dostawne + łóżeczko drewniane 120 x 60
5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page