top of page
Szukaj

Jaka temperatura i wilgotność w pokoju niemowlaka?

Zaktualizowano: 15 lutTemperatura w pokoju noworodka powinna wynosić między 18 a 22 stopnie Celsjusza, aby zapewnić mu komfort termiczny. Wilgotność powietrza powinna być utrzymywana na poziomie około 40-60%, aby zapobiec przesuszeniu skóry. Kiedy powietrze jest zbyt suche można użyć nawilżacza powietrza. Bardzo ważne jest regularne sprawdzanie temperatury oraz wilgotności, aby upewnić się że warunki w pokoju są odpowiednia dla noworodka.
Zbyt wysoka wilgotność może stworzyć warunki idealne do rozwoju pleśni i roztoczy, co może prowadzić do problemów z drogami oddechowymi i alergiami u dziecka. Dodatkowo, nadmierna wilgotność może sprzyjać rozwojowi bakterii, co zwiększa ryzyko infekcji.


Z drugiej strony, zbyt niska wilgotność powietrza może prowadzić do przesuszenia skóry i podrażnień błon śluzowych, a nawet do problemów z oddychaniem. Dlatego ważne jest utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności na poziomie 40-60%.

Zbyt wysoka temperatura w pokoju noworodka może być niebezpieczna i prowadzić do przegrzania, zwiększa ryzyko udaru cieplnego i poważnych problemów zdrowotnych a nawet zwiększyć ryzyko wystąpienia SIDS (nagłej śmierci łóżeczkowej). Dlatego tak ważny jest stały i regularny pomiar temperatury w pokoju maluszka oraz odpowiedni dobór ubrań i śpiworka dla niemowląt. To nie jest porada medyczny, materiał ma charakter informacyjny. W przypadku wątpliwości dotyczących temperatury i wilgotności w pokoju dziecka, zawsze warto skonsultować się z pediatrą.


W ofercie Natulino dostępny jest czujnik komfortu snu dziecka YOKO Babycare, to małe urządzenie 3w1, monitor temperatury, monitor wilgotności z funkcją odmierzania czasu np. czasu karmienia butelką lub piersią lub czasu kąpieli niemowlaka który nie powinien przekraczać 5-10 minut.16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page