top of page
Szukaj

Łóżeczka niebezpieczne dla dzieciTradycyjne łóżeczka dla dzieci z opuszczonymi bokami nie będą już produkowane w Stanach Zjednoczonych. Amerykańskie władze podjęły w środę taką decyzję, ponieważ w ciągu ostatnich 10 lat doszło do ponad 30 przypadków uduszenia niemowląt i małych dzieci.

Amerykański Krajowy Urząd do spraw Konsumentów (CPSC) przyjął decyzję o zakazie produkcji i sprzedaży łóżeczek z bokami, które mogą być opuszczane. Meble takie nie będą mogły być używane w hotelach ani w żłobkach. Instytucje te dostaną jednak dwa lata na wymianę zakazanych mebli. Wprowadzone zostaną także przepisy o niemal całkowitym zakazie sprzedawania używanych łóżeczek tego typu.

Zdaniem ekspertów z powodu niewłaściwego montażu albo wadliwego materiału może dojść do powstania szczeliny między materacem a opuszczanym bokiem. W takich okolicznościach od 2000 roku doszło do 35 przypadków uduszeń niemowląt i małych dzieci.

W ciągu ostatnich 5 lat z rynku w Stanach Zjednoczonych wycofano ponad 9 mln łóżeczek dla niemowląt z opuszczanymi bokami.

Mimo, że część sklepów już wycofała ze sprzedaży łóżeczka z opuszczanymi bokami, wiele takich mebli ciągle znajduje się w użytku. Eksperci radzą, by rodzice sprawdzali czy używane przez nich łóżeczka nie znajdują się na liście wycofywanych produktów.

Podobnie w Kanadzie, agencja rządowa odpowiedzialna za promowanie i ochronę zdrowia Kanadyjczyków, wprowadziła ten zakaz ze względów bezpieczeństwa związanych ze łóżeczkami składanymi. Posunięcie to podjęto, aby zaradzić ryzyku uwięzienia, uduszenia i uduszenia, które było związane z wadliwymi lub nieprawidłowo zmontowanymi mechanizmami w łóżeczku Zakaz miał na celu zwiększenie bezpieczeństwa łóżeczek dziecięcych i ochronę niemowląt przed potencjalnymi zagrożeniami. Zawsze ważne jest, aby być na bieżąco z przepisami i wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa dotyczącymi produktów dla dzieci. Zakaz sprzedaży łózek tradycyjnych pełnowymiarowy obowiązuje w obu ww. krajach, czy podobne rozwiązania zostaną zastosowane w Europie, czy zakaz sprzedaży łóżeczek dostawnych w opuszczaną barierką też wejdzie w życie? Czas pokaże. O bezpieczeństwie dziecka zawsze decydują indywidualnie rodzice. Oficjalne zalecenia specjalistów z Amerykańskiej Akademii Pediatrycznej mówią że, najbezpieczniejszym miejsce to snu niemowlaka w pierwszych tygodniach życia to miejsce obok mamy ale zawsze na oddzielonej własnej bezpiecznej przestrzeni.

Prześlij o

0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kommentare


bottom of page